O mnie

Nazywam się Robert Mrozek. Mam 28 lat. Urodziłem się w Tarnowskich Górach, gdzie mieszkam, działam społecznie i pracuję. Ukończyłem studia na wydziale pedagogicznym, na kierunkach: resocjalizacja i profilaktyka społeczna oraz pedagogika wczesnoszkolna i przedszkolna.

W 2010 roku byłem najmłodszym kandydatem do Rady Powiatu. Od 2011 roku prowadzę własną działalność gospodarczą – sklep komputerowy BLU-VISION.PL. Firma ta, oprócz sprzedaży sprzętu, świadczy szereg usług w zakresie informatyki i nowych technologii. Jako przedsiębiorca staram się przenosić zdobytą wiedzę i doświadczenie na płaszczyznę społeczną. Zaangażowałem się w zbiórkę podpisów przeciwko podpisaniu przez Polskę umowy ACTA oraz koordynowałem zbiórkę podpisów na rzecz wprowadzenia w Polsce jednomandatowych okręgów wyborczych.  Pod koniec 2010 roku zorganizowałem cykl spotkań w sali bankietowej Pubu Bastion – „Filmowe wtorki w Bastionie”. W 2012 roku zostałem członkiem zespołu partycypacyjnego programu budowy marki miasta Tarnowskie Góry.

Od 2014 roku pełnię funkcję redaktora naczelnego lokalnej gazety oraz zostałem członkiem Izby Przemysłowo-Handlowej w Tarnowskich Górach. W styczniu tego samego roku, współorganizowałem ogólnopolski turniej gier komputerowych „LAN Tarnowskie Góry”. W lutym natomiast, wspólnie z Tarnogórskim Centrum Kultury, Kinem Olbrzym oraz „Mobilną Mamą” zorganizowałem i poprowadziłem Dzień Bezpiecznego Internetu – ?Razem tworzymy lepszy Internet?. W połowie 2014 roku, wspólnie z przyjaciółmi zainicjowaliśmy grupę nieformalną „Tarnogórska Rodzinka.pl”. W ramach inicjatywy organizujemy warsztaty, prelekcje wspomagające rozwój kulturalny i edukację dzieci. 13 czerwca 2015 roku zorganizowaliśmy wspólnie z TCK  ? ?Pierwszy Tarnogórski Dzień Rodziny?. W okresie wakacyjnym zorganizowaliśmy kilkukrotnie ?Pchli Targ? oraz ?Śniadanie na Polanie? w Parku Miejskim.

Podczas ostatnich wyborów samorządowych (16 listopada 2014 roku), zdobyłem mandat radnego, otrzymując 239 głosów od wyborców okręgu 20-go – za co jeszcze raz dziękuję! Jestem najmłodszym przedstawicielem w Radzie Miejskiej. Jako radny pełnię funkcję zastępcy przewodniczącego komisji ds. Rozwoju, Promocji Miasta i Funduszy Europejskich (K ds. RPMiFE). Jestem również członkiem komisji ds. Edukacji (K ds. E) oraz Rodziny, Zdrowia i Spraw Społecznych (K ds. RZiSS).

Z końcem kwietnia 2015 roku zostałem wybrany na przedstawiciela Rady Miejskiej w Radzie Społecznej Tarnogórskiego Ośrodka Terapii Uzależnień Profilaktyki i Pomocy Psychologicznej – Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej z siedzibą w Tarnowskich Górach. Jestem również członkiem Gminnej Rady Działalności Pożytku Publicznego, gdzie pełnię funkcję sekretarza.

Interesuję się samorządem, nowymi technologiami oraz nowoczesnymi metodami nauczania. Jedną z moich głównych pasji jest kinematografia. Od kilku lat, każdy urlop spędzam na obozach z dziećmi i młodzieżą, zielonych szkołach, gdzie rozwijam swoje umiejętności, zdobywam doświadczenie i spełniam się jako pedagog.

 

Wyróżnienia:

„Najlepszy radny w Tarnowskich Górach 2016″
I miejsce w plebiscycie Dziennika Zachodniego i portalu NaszeMiasto.pl

„Człowiek Roku 2016 w Tarnowskich Górach”
I miejsce w plebiscycie Dziennika Zachodniego i portalu NaszeMiasto.pl

„5 lat po debiucie w biznesie”
I miejsce w konkursie „Najlepszy debiut w biznesie” organizowanym przez Regionalną Izbę Gospodarczą w Katowicach oraz Powiatowy Urząd Pracy w Rudzie Śląskiej podczas VII Europejskiego Kongresu Małych i Średnich Przedsiębiorstw (2017) w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.

„Samorządowiec Województwa Śląskiego – Radny na Medal 2018 Powiat tarnogórski”
II miejsce w plebiscycie Dziennika Zachodniego i portalu NaszeMiasto.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>