II sesja, prace komisji, szkolenie …itd:)

Bieżący tydzień był dla mnie bardzo obfity w pracę samorządową, jestem z tego bardzo zadowolony, ponieważ wiele się nauczyłem – zarówno z teorii, jak i praktyki.

W niedzielę miałem okazję razem z Burmistrzem Arkadiuszem Czechem, Przewodniczącym Tomaszem Olszewskim oraz Radnym Adrianem Wolnikiem uczestniczyć w dorocznym spotkaniu przedstawicieli organizacji pozarządowych w Pałacu w Rybnej. Było to dla mnie o tyle ważne, iż wspólnie z radną Elą Pyką będę współpracował z organizacjami pozarządowymi.

W poniedziałek, w grupie kilku radnych udaliśmy się na szkolenie nt. ?Finansów  publicznych dla radnych?, które odbyło się na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Śląskiego. Z tego miejsca chciałbym pozdrowić radnych z Miasteczka, którzy razem z mogą się pochwalić najliczniejszą reprezentacją na szkoleniu.

II sesja Rady Miejskiej w Tarnowskich Górach odbyła się  środę. Podczas prac nad budżetem, głosowaliśmy również wcześniej zaopiniowane wnioski przez komisję ds. Rozwoju, Promocji Miasta i Funduszy Europejskich, której jestem wiceprzewodniczącym. Miałem przyjemność prowadzić wtorkowe prace komisji, gdzie pozytywnie zaopiniowaliśmy przedstawione projekty, konsultując je wcześniej z burmistrzem Piotrem Skrabaczewskim oraz poszczególnymi naczelnikami Urzędu Miejskiego. Było to dla mnie zupełnie nowe doświadczenie, które daje naprawdę wiele satysfakcji i zadowolenia – można powiedzieć, taka praca marszałka sejmu, tylko na mniejszą skalę :) Z tego miejsca dziękuję pracownikom biura Rady Miejskiej i radnemu Stasiakowi oraz przewodniczącemu Komisji Tomkowi Nawratowi  za pomoc i szybkie szkolenie związane z przewodniczeniem nad pracami komisji.

Oczywiście podczas prac II sesji Rady Miejskiej nie mogło zabraknąć czasu na przerwę i krótkie spotkanie wigilijne, podczas którego mogliśmy złożyć sobie świąteczne życzenia i podzielić się opłatkiem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>